* Informacje

* *

Pianista, kompozytor, producent, aranżer.

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej. Pobierał lekcje u najlepszych pianistów Polski w sferze muzyki jazzowej, rozrywkowej i klasycznej tj: Wojciecha Niedzieia, Piotra Wyleżoła, Wojciecha Świtały, Mirosława Herbowskiego, Piotra Grodeckiego, Elżbiety Hoffman.

W roku 2000 zdobywca głównej nagrody Grand Prix w III Małopolskim Konkursie Pianistycznym Im. Ignacego Jana Paderewskiego Tarnów – Kąśna Dolna.

Grał i współpracował z takimi artystami jak: Kevin Mahogeny, Junior Robinson, Harriet Lewis, Mieczysław Szcześniak, Janusz Szrom, Ewa Uryga, Ryszard Rynkowski, Ania Wyszkoni, Renata Przemyk, Mateusz Ziółko.

Koncertował w Anglii, Niemczech, Włoszech, Belgii, Węgrzech, Słowacji, Ukrainie i w wielu miastach Polski.

Jest czynnym muzykiem udzielającym się w zespołach: S.H.A, Haranczyk-Marek, Kaśka Sochacka, Sync Wave, Liebentrop.

Kompozytor muzyki teatralnej. Od trzech lat związany z Teatrem Nowym w Krakowie, w którym komponuje, aranżuje i wykonuje muzykę na żywo do spektakli teatralnych.

Pracował również w Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Druga Strefa w Warszawie, Teatrze Ludowym w Krakowie. Skomponował muzykę do kilkunastu spektakli teatralnych.

Brał udział na międzynarodowych festiwalach teatralnych: Primavera d’Europa 2014 w Turynie, Dialog Festival – Wrocław 2013, Boska Komedia – Kraków 2013, Festival de Liege – Belgia 2015, ProTeza Festiwal – Bratysława 2016r.

Ze mną Paweł jest od 2012 roku, do tej pory zagraliśmy wspólnie ponad 70 koncertów i 3 CD. Dla mnie najlepszy pianista muzyki rozrywkowej świata, pozytywny, dobry duch, super kompan do podróży :)

Copright 2017 / susanna.com.pl