* Informacje

Miłosz Skwirut

* *

STRONA WWW

facebook

Gdybym był filmem, byłoby to pewnie kino drogi, w którym dwóch gości przemierza świat, zwiedza przypadkowe miejsca i szuka odpowiedzi na pytania o sens życia. Jeden z nich jest spokojnym i zamyślonym introwertykiem, drugi ma szaleństwo w oczach i rozpiera go energia. Potem się zamieniają…

Od kilkunastu lat jestem muzykiem, reszta mniej więcej się zgadza. Gram na kontrabasie oraz gitarze basowej i staram się odnajdować wszystko co najciekawsze w różnych gatunkach muzycznych, współpracując z szeregiem zespołów. Prowadzę także swój autorski projekt, w którym wykonuję własne kompozycje, dając tym samym upust emocjom drzemiącym w mej duszy – dzięki temu tych dwóch gości z mojego „filmu” jeszcze jakoś się dogaduje;)

Garść faktów dla zainteresowanych:

Urodziłem się w Krakowie i tam też ukończyłem Akademię Muzyczną w klasie kontrabasu jazzowego. Poza własnym zespołem, na stałe koncertuję z Kraków Street Band, z którym nagrałem trzy albumy (w 2014, 2015 i 2018 roku), Quindependence, którego duża część repertuaru to moje kompozycje (album „Cirumstances”, 2017), a także innymi artystami, takimi jak Companions, Susanna Jara, Hot Tamales, czy The Magic Juice. W moim dorobku płytowym są również albumy nagrane z zespołem Daddy’s Cash („That’s What The Blues Is All About” z Johnem Lee Hookerem Jr., 2012, oraz „Body Blues”, 2013), a także z zespołem Companions („Ain’t So Bad”, 2017).

Copright 2017 / susanna.com.pl